Labas, Pekine! I dalis

0

Taškus gali sudėti tik žiūrėdamas atgal. Kaip iškeliavome?

Kai išsilaikiusi savo gidų kursų egzaminą gavau draugės Agnės skambutį su pasiūlymu skristi į Kiniją paprašiau pusdienio pagalvoti, tačiau jau po valandos perskambinau ir sutikau vykti. Juk reikia save palepinti, o kelionė man yra geriausia dovana. Ir dar Kinija, Pekinas, naujas žemynas! Visai kitoks pasaulis apie kurį nelabai daug buvau girdėjusi ar domėjausi. Tad štai, bilietai užsakyti birželio pabaigai, galime pradėti domėtis vizom, oru, skiepais, lankytinais objektais. Labai siūlau tai žiūrėti PRIEŠ perkant bilietus 🙂 Nors mums viskas pavyko puikiai, bet galėjo ir ne taip gerai baigtis. Taigi viza į Kiniją kainuoja apie 100Eur jeigu darotės agentūroje (jeigu savarankiškai, kaina mažesnė, tačiau reikia turėti iškvietimą į Kiniją, na panašiai kaip į Baltarusiją), skiepai irgi ne pigus malonumas, jeigu eisite į privačią kliniką galite susimokėti ir 150-200Eur, priklausomai nuo to, kuriuos darysitės. Draugė nesiskiepijo, aš paranojiškai bijau ligų kelionėse, tad pasidariau kelis skiepus nuo Hepatito, nuo vidurių šiltinės ir Geltonosios karštinės. Jeigu nuspręsite nesiskiepyti – venkite maisto iš gatvės, gerkite vandenį iš buteliukų ir atsargiai žiūrėkite kokiame restorane geriate kažką su ledukais. Patikrinusios orus nelabai apsidžiaugėm – pats vidurvasaris – be proto karšta ir drėgna. Dienomis apie 35 laipsnius ir su lietumi po pietų. Iš tiesų temperatūra buvo apie 29-32 laipsnius ir buvo galima gyvent, tačiau rekomenduočiau neskristi Liepos mėnesį, nes gali būti ir 37-40 laipsnių, ir kadangi Pekine nėra kur maudytis ir tokiu būdu atsivėsinti, tad gali būti sunku ištverti.

Nerimas besiruošiant

Artėjant pačiai kelionei, kilo vis didesnis nerimas. Kaip ten kas bus? Juk kitas pasaulio kraštas ir panašiai. Juk visur hieroglifai, kaip susiorientuoti? Taip sakant kol nenuvyksti tol nenusiramini. Visur gatvių pavadinimai surašyti ir lotyniškomis raidėmis, ir po kurio laiko ir tie žodžiai nebesipainioja, tad orientuotis tikrai nesunku. Bet susidaryti maršrutą ką norite pamatyti – būtina. Vien dėl to, kad oficialiai ten net Google nėra. Išduosiu visuotinę paslaptį – atsisiųskite VPN(Virtualus privatus tinklas) programėlę ir galėsite skelbti savo nuotraukas Facebook‘e kas dieną ir rasti informaciją Google. Taigi su viza pase, skiepų žymėm rankose, planų lapais kuprinėse ir šypsenomis veide išvykstame į Kiniją.

Pirmi įspūdžiai – įsirėžia ilgam

Pirmas įspūdis? Nėra baltųjų. Net ir oro uoste. Viskas angliškai – nepasiklysime. Laukiame pirmojo traukinio į centrą. Ilsinam užtinusias nuo 10h skrydžio kojas. Airport express traukinys yra puikus sprendimas keliauti iki centro, nes nors taksi ir pigūs, tačiau su traukiniu ir greičiau (rytiniai kamščiai yra vieta, kur atsidurt norisi mažiausiai) ir pigiau. 25 Juaniai būtų apie 3,3Eur. Taigi po 40min atsiduriame savo viešbutyje ir nors yra 7 valanda ryto, išsiprašome kambario, nors jis ir nesutvarkytas, bet mums svarbu pailsėti po kelionės. Po valandos prisitato kambarinė ir prie mūsų viską sutvarko – nežinau ar Europoje taip vyktų, bet mes nieko prieš. Apsistojame gan prabangiame 4* viešbutyje, tačiau už 7 naktis susimokame mažiau nei Lietuvos pajūryje už savaitgalio dvi naktis. Taigi džiaugiamės geromis sąlygomis už tikrai europiečiams prieinamą kainą. Po pogulio nusprendžiame išeiti į miestą, pirmasis iššūkis – kaip pereiti gatvę, kai tau dega žalia šviesa, bet 4 juostų gatve nesustojamai važiuoja automobiliai? Tiesiog reikia laukti kada minia vietinių ja kerta – kartais tai būna ir per raudoną, kartais per žalią. Po kelių tokių perėjimų pripratom ir mes. Pirmoji šventykla, kurią pamatėme buvo „Dangaus šventykla“. Pasirinkite pirmąją šventyklą atsargiai, nes ji Jums paliks didžiausią įspūdį, nes paskui jos tiesiog kartosis. Nuostabūs stogeliai, mažos figurėlės ant kraštų, daug spalvų ir dažniausiia negalima užeiti į vidų, tad reikia brautis pro kiniečių fotografų minią, norint pamatyti altorių.
Taigi pirma diena baigėsi ramiai, buvome laimingos,kad nenutrenkė automobilis, sužavėtos šventyklų ir nenuvargusios nuo karščio, nes tai buvo vienintelė gaivesnė diena – puiku aklimatizacijai.

IMG_0924_Fotor pekinas_1 IMG_8879

Žvaigdžių liga

Naktį miegojome sunkiai – visgi laiko skirtumas 5 valandos. Jautiesi, kad eini miegoti 7 vakaro ir keliesi 2 nakties, tai ir gaunasi, kad jautiesi lyg per galvą gavęs. Bet juk čia Kinija – keliesi ir eini. Pirmas objektas buvo Tiananmeno aikštė. Dar kitaip, Dangiškosios taikos vartai – pagrindinė aikštė, kurią vainikuoja Mao Dzedungo (buvusio Kinijos komunistų partijos ir Kinijos revuliucijos lyderio) portretas – pasijauti lyg nukeliavęs į praeitį. Jo veidas puošia ne tik pagrindinę aikštę, bet ir Kinijos valiutą Juanį, dažnai portretai kabo ir restoranuose, muziejuose. Aikštė taip pat apima Nacionalinį muziejų bei Mao Dzedungo mauzoliejų. Na išlipusios iš metro, perėjusios apsaugas patenkame į milžinišką aikštę ir, žinoma, norime nusifotografuoti, nespėjame nei vienos nuotraukos padaryti, kai prisistato mergaitė ir rodo, kad nori nuotraukos su mumis. Mes maloniai nustebintos sutinkame, nukreipus žvilgsnį nuo iphone milžiniško dėklo su Hello Kitty pamatome, kad susidariusi eilė žmonių, kurie nori įsiamžinti su mėlynakėm blondinėm europietėm. Tačiau apsižvalgiusios aplink supratome kodėl taip yra. Pekiną lanko daugiausia patys azijiečiai, kurie atvyksta iš mažų miestelių ir tikrai didelė tikimybė, kad mes buvome pirmosios baltaodės, kurias jie pamatė. Tad visai normalu, kad į mus spokso kaip į ateives, nori nuotraukų, sveikinasi (nors nelabai kas moka anglų kalbą), tad iš tiesų tokiose vietose pasijunti kaip ateivė. Taigi po kelių nuotraukų susižvalgiusios su drauge tiesiog pabėgame. Sudėtinga būti žvaigžde – visi žiūri kur eini, ką valgai, kur gyveni ir panašiai.

FitIMG_1665_FotorIMG_1031

Šiam kartui tiek pirmųjų įspūdžių iš Kinijos. Antrojoje dalyje rasite informaciją apie pagrindinius lankytinus objektus, Kinijos virtuvę ir daug nuotraukų. Iki susiskaitymų 😉

Share.

About Author

Hey! I am Milda, creator of this blog! I love traveling and inspiring people to do the same. :)

Leave A Reply